Loading...

PYTANIA i ODPOWIEDZI

Home / PYTANIA i ODPOWIEDZI

1. Jak jest długość filmu?

Naturalnie, do uzgodnienia. Proponuje film 60 min. lub do wyboru 15, 30, 45 lub max. 90 minut, bez dłużyzny, ale też nie rezygnując z ważnych wydarzeń.


2. Jakim sprzętem nagrywany jest film?

Film tworzony jest lustrzankami cyfrowymi Canon w jakości Full HD. Dzięki temu nowatorskiemu rozwiązaniu otrzymujecie film o doskonałym, artystycznym obrazie, pozostawiający tradycyjne kamery daleko w tyle. Oprócz tego stosuję szereg rozwiązań stabilizacji obrazu – glidecam, slider, nie zapominając o dźwięku – używam rejestratora cyfrowego.


3. Czy używane jest dodatkowe oświetlenie w postaci halogenów rozstawionych na statywach?

Nie. Na tą chwilę nie używam takiego źródła światła. Staram się wykorzystywać światło zastane w miejscu nagrania. Ewentualnie używam małych świateł dodatkowych.


4. Czy cena usługi zależy od dnia tygodnia lub miejscowości?

Dzień tygodnia nie wpływa na cenę. Z taką samą chęcią oraz energią podchodzę do zleceń we wtorek czy w sobotę.


5. Czy jest możliwość wykonania sesji plenerowej w dniu ślubu?

Temat do ustalenia, mogę wykonać kilka ujęć w dniu wesela. Proponuję jednak wykonać nagranie plenerowe w innym dniu – mamy dużo czasu i zazwyczaj kilka miejsc, dzięki którym sesja spełni Wasze oczekiwania.


6. Jak dużo wcześniej trzeba rezerwować termin ?

Tak wcześnie, aby wybrany termin był jeszcze wolny. Im wcześniej tym lepiej. Czasami termin jest oblegany, a czasami pozostanie wolny. Rezerwacja terminu następuje po wpłacie zaliczki i podpisaniu umowy.


7 . Jak długo będziemy czekać na film ?

Całość orzymujecie po upływie około 9 tygodni od zakończenia zdjęć plenerowych. Może się zdarzyć przyspieszenie lub lekkie opóźnienie w zależności od terminu ślubu oraz bieżącego obciążenia pracą.


8. Czy mamy wpływ na montaż i wygląd filmu ?

Wierzę, że wybierając właśnie mnie, nie jest to przypadek i zrobiliście to celowo, gdyż moje dotychczasowe produkcje przypadły Wam do gustu 🙂 obdarzacie mnie zaufaniem i pozwalacie aby w oparciu o moje pomysły, poczucie smaku i estetyki, w pełni kreatywnie stworzyć dla Was niezapomnianą pamiątkę. Mówiąc krótko – na tym polu zostawiacie mi “wolną rękę”.


9. Czy może się zdarzyć, na ślub przyjdzie inny kamerzysta ?

Nie. Wszystkie zlecenia realizuję sam. Od pierwszych ujęć poprzez sesje plenerowe, obróbkę zdjęć, montaż filmu, a kończąc na projektowaniu Waszych okładek i nadruków na płyty.


10. Co wchodzi w zakres filmowania ?

Standardowo film ślubny rozpoczynam od przygotowań i kończę na oczepinach. Zakres ten jednak można zmodyfikować dostosowując go do Waszych potrzeb.


11. Czy można zrezygnować z krótkich nagrań plenerowych i przygotowań ?

Tak. Nie są to nagrania obowiązkowe, oczywiście musicie mieć świadomość, że w dość drastyczny sposób odbija się to na atrakcyjności Waszego filmu. Na tych etapach nagrań, powstaje wiele ładnych i cennych ujęć wykorzystywanych w filmie. Szczerze odradzam rezygnację z tych elementów.


12. Co jest efektem końcowym naszej współpracy ?

Produktem finalnym, który Para Młoda otrzymuje na pendrive jest zmontowany i udźwiękowiony film oraz teledysk ślubny.


13. Nie ma odpowiedzi na Wasze pytania ?

Jeśli powyżej nie ma odpowiedzi na Wasze pytania można je zadać drogą mailową lub telefoniczną. Zapraszam do zakładki kontakt.